IGg Antikor Testi

blank

IGg Antikor Testi

IGg antikor test, bu kapsamda Covid 19 virüsü tespit ve takibinde uygulanır. Uzman doktorlarımız tarafından uygulanan bu testimizden garantili sonuç alırız. Klinik merkezimiz kaliteli test hizmetleriyle sağlık sektöründe lider bir konumda yer alır. IGg antikoru özellikle Covid 19 enfeksiyonun geç döneminde meydana gelir. Bu sebeple sinsi bir işleyişe sahiptir.

Bu etken vücudun bağışıklık sisteminin bakteriye karşı direnç gösterip göstermediğini gösterir. Klinik merkezimizce gerçekleştirilen çalışmalar neticesinde ıGg antikorunun covid 19 enfeksiyonunda 14.günden itibaren gelişim gösterdiği ve bu doğrultuda ise uzun zamanlı olarak bağışıklık gösterdiği gözlemlenmiştir.

Dolaysıyla IGg antikor testi klinik merkezimizce en çok uygulanan kan testleri listesinde yer alır. Bu testimizden de en uygun ve ek ücretsiz fiyatlar üzerinden faydalanabilirsiniz. Testimiz, Covid 19 enfeksiyonu var oldukça uygulanmaya devam edilecektir.

IGg Antikor Testi Nedir?

Bilindiği üzere covid 19 enfeksiyonu 2020 yılından buyana ülkemiz genelinde etkisini sürdürüyor. Bu bakteri türünün etkisinin azaltılması açısından IgG antikor test ihtiyaç duyulur. Bu testimiz bir kan testi olup sadece Covid-19 enfeksiyonun tanı ve takibinde uygularız. Bu testimizi ELİSA yöntemi üzerinden hastalarımızın özellikle kol kısmındaki toplardamardan elde ettiğimiz minimum kan numunesi üzerinden gerçekleştiririz. Bu işlemlerimiz doğrudan uzman doktorumuz tarafından ağrısız bir şekilde yapılır.

Dolaysıyla kan alma ve test uygulama sürecimiz boyunca hastalarımızın herhangi bir huzursuzluk duyması söz konusu değildir. Klinik merkezimiz son derece huzurlu ve pozitif bir atmosfer sunar. Bu sebeple kliniğimiz 81 ilimiz üzerinden de tercih ediliyor. Diğer kliniklerin aksine testimizin sonucunu sadece 48 saat içerisinde üçüncü kişilerle paylaşmadan sunuyoruz.

IgM IGg Antikor Testleri Nelerdir?

Igm, erken evre antikorudur. Bu doğrultuda kendi adını alan test üzerinden virüsün henüz erken dönemdeyken tanı ve takibi uygulanır. IGg antikoru testiyse genellikle virüsün 2 haftalık sürecinden sonrasında uygulanan testtir. Dolaysıyla IGM ve IGg antikor testi arasında farklılıklar söz konusudur. Her iki antikor testinin de uygulanış süreçleri farklıdır. Söz konusu antikorların ise koruyucu özelliğe sahip olmadığını vurgulayabiliriz.

Bu doğrultuda gerçekleştirdiğimiz çalışmalar sonucunda özellikle de IGM antikorunun genel olarak 1 haftalık süreçten itibaren etkisini gösterdiğini ve ortalama olarak da 3 haftalık süreç sonrasında etkisini kendiliğinden yitirdiğini gözlemledik. Bu sebeple söz konusu antikorun etkisi genellikle en fazla 21 gün sürebiliyor.

Antikor Testleri Kimlere Yapılmalıdır?

Antikor testleri en çok merak edilen ve hakkında detaylı olarak bilgiler alınmak istenen testler arasında yer alır. Bu doğrultuda IGg antikor test daha çok Covid-19 sağlık sorununa maruz kalan hastalarda bu bakterinin gelişim gösterip göstermediğinin tespit edilmesinde, Rahatsızlığın klinik belirtileri söz konusu olmadan asemtomatik maruz kalanların çoğunlukta yer aldığından söz konusu antikorlara maruz kalıp kalmadığının teşhis edilmesi açısından bu testlerimiz uygulanır. Bununla birlikte normal çalışma süreçlerinin fabrikalar, alışveriş merkezleri, eğitim merkezleri gibi alanlarda yer alan personellerin bu kapsamda sağlık taramasının yapılması da bu kapsamda yer alır.

IGg Antikor Testi Nasıl Yapılır?

Antikor testimizi hızlı bir şekilde uygularız. Bu bakımdan hastalarımızda zaman kaybı yaşanmaz. Hijyenik laboratuvar merkezimizden ilk olarak kolunuzdan kan numunesi alırız. Bu işlem birkaç dakika sürer. Hemen akabinde elde ettiğimiz kan örneğini inceleriz. Bu kapsamda kanın içerisinde antikor gelişip gelişmediğini tespit ederiz.

Akabinde IGg antikor test uygularız. Testimizin sonucu pozitif çıkması durumunda yüksek ihtimalle antikorlar geliştiğini gösterir. Ancak bu durumda kesin test sonucundan emin olmak açısından sizden ek ücret talep etmeksizin testinizi yeniden yapabiliriz.

Testinizin sonucu negatif çıkması durumunda ise yüksek ihtimalle Covid-19 antikorları olmadığını gösterir. Bu durumda söz konusu tedavi yöntemlerine başvurmanız gerekmez. Testimizde cinsiyet ve yaş etkeni söz konusu değildir. Dolaysıyla yaşınız ne olursa olsun testimizden sorunsuz bir şekilde faydalanabilirsiniz. Ayrıca test ücretini dilerseniz nakit dışında tüm banka kredi kartlarınız üzerinden de yapabilirsiniz.

Covid-19’a Karşı Gelişen IGg Antikorları Bizi Ne Kadar Süre Korur?

Covid-19 virüsü başlı başına bir hastalık türüdür. Birçok belirtiler göstermekle birlikte bu sağlık sorununun mutlaka IGg antikor testi üzerinden erken sürede tanı ve takip edilmesi gerekir. Covid 19’a karşı gelişen IGg antikorları vücuda hangi süreçlerde ve ne zaman kesin bir biçimde etkisini kaybedeceği konusunda henüz net bilgiler söz konusu değildir.

Ancak uzman doktorlarımız tarafından yapılan araştırmalar sonucunda söz konusu antikorlarda etkili ve zamanında tıbbi tanı ve tedavilerin yaptırılması sonucunda bu antikorların zaman içerisinde etkisini ciddi anlamda azalttığı gözlemlenmiştir. Bu bakımdan enfeksiyonlara karşı meydana gelen antikorların koruyuculuk süreçleri de farklılık gösterir.

Buna bir örnek vermek gerekirse Hepatit B hastalığına karşı tedavi olunması veya aşı yaptırılması durumunda hastalığa bağlı meydana gelen antikorlar sizleri yaşam boyu koruma altına alacaktır. Ancak mevsimsel nezle faktörü olan influenza adındaki bakteride meydana gelen antikorlar sizleri yalnızca söz konusu mevsim dönemi boyunca koruyabilir.

IGg Testi Tek Başına Tanı İçin Yeterli midir?

Klinik merkezimizde merak edilen bir diğer ayrıntı ise IG antikor testi tanı için tek başına yeterli midir konusudur. Bu testimiz söz konusu enfeksiyonun kesin olarak tespit edilmesinde genellikle tek başına yeterli değildir. Bu testimize ek olarak birçok testler de uygulayabiliriz.

Bunlar arasında; bireyin gerçek anlamda hastalığa maruz kalıp kalmadığını gözlemlemek açısından antijen testleri, Covid PCR testi gibi bazı farklı test modellerinden de faydalanabiliriz. Bu duruma en uygun karar doğrudan testinizi uygulayacak olan uzman hekimlerimiz tarafından verilecektir.

Covid-19 IGg Antikor Sonuçlarının Yorumlanması

Covid-19 IGg antikor sonuçlarının yorumlanması doğrudan testinizi yapan doktorumuz tarafından gerçekleştirilir. Diğer test çeşitlerimizde olduğu gibi IGg antikor testleri sonucu yorumlaması da klinik merkezimizce gerçekleştirilir. Testinizin sonucu ister negatif ister pozitif çıksın mutlaka doktorunuz tarafından yorumlanır.

Dolaysıyla testinizin sonucu 0.9 oranından daha düşük çıkması negatif yani sizlere virüsün bulaşmadığı anlamına gelir. Testinizin sonucu 0.9 değerin üzerinde çıkması halinde de sonucun pozitif yani Covid-19 virüsüne maruz kaldığınızı gösterir. Bu durumda doğrudan ilgili doktorumuz tarafından gerekli tıbbi tedavileri almanız için sağlık birimine yönlendirilirsiniz.

IGg Antikor Testi Fiyatları 2022

Antikor testleri bugün birçok klinik merkezlerinde yüksek fiyat tarifeleri üzerinden sunuluyor. Bu da testi yaptırmak isteyenlerin mali yönden dezavantajlı kalmasına sebep oluyor. Bu bakımdan uzman kliniğimiz diğer klinik merkezlerine oranla IgG antikor testleri daha ucuz fiyatlardan uyguluyor. Bu testimizi 2019 yılından buyana sabit fiyatlar üzerinden yapıyoruz.

Antikor testleri 2022 yılından öncesinde daha yüksek fiyatlardan uygulanıyordu. Ancak yoğun talepler olması sebebiyle testin fiyatları Sağlık Bakanlığı tarafından yeniden gözden geçirildi. Buna göre artık testinizi 2022 yılından itibaren beklentilerinize hitap eden fiyatlardan yaptırabilirsiniz. Testimizin fiyatlarını her yıl güncel bir şekilde kurumsal web sitemiz üzerinden sunarız.

Bu kapsamda test yaptırmadan önce evinizin konforunda fiyatları inceleyebilirsiniz. Covid-19 teşhis etme testlerimizin sonucunu hafta sonları haricinde hafta içi 5 gün boyunca alabilirsiniz. Klinik merkezimiz diğer klinik merkezlerinden farklı olarak test sonucunuzu doğrudan sitemizden ve talep etmeniz durumunda ise yazılı olarak posta yoluyla ev adresinize gönderiyoruz. Covid-19 belirtileri yaşamanız veya önceki süreçlerde bu enfeksiyon tedavisi geçirmeniz durumunda da testimizi yaptırmanız tavsiye edilir.

Klinik merkezimiz sağlığınızın korunması için tüm donanımlara sahiptir. Güler yüzlü personellerimizle sizleri en iyi şekilde ağırlıyoruz. Kliniğimizi daha yakından incelemek adına sizleri ağırlamaktan onur duyarız. Testinizin randevusunu 7/24 sitemiz üzerinden oluşturabilirsiniz. Igg antikor testi fiyatları 2022 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.